Odborník radí

spýtajte sa odborníka
thumb

Niekoľko slov o dlažobnej kocke

Dlažobná kocka Vďaka rôznym druhom dlažobných kociek a ich povrchovým úpravám a tvarom je možné vytvárať okolo domu a v záhrade celkom originálne kompozície.

čítaj viac
thumb

Zásada kladenia dlažby z troch paliet

Počas dláždenia je potrebné vždy kombinovať kocky z troch rôznych paliet. Je to jediný spôsob, ako sa vyhnúť tomu, aby vo vydláždenom povrchu vznikali plochy rôznych odtieňov.

čítaj viac
thumb

Ako pripraviť podklad

Nedostatočne spevnené podložie, zle vyhotovený podklad, nesprávne zvolený materiál – to všetko môže časom viesť k prepadaniu povrchu a k vzniku nerovností.

čítaj viac
thumb

Úprava povrchu bez predchádzajúceho vypracovania projektu

Táto chyba býva najčastejšou príčinou esteticky chabého výsledku. Súčasne znemožňuje správny odhad potrebného množstva materiálu. Tento názor má aj Stanisław Kwityński, majiteľ firmy Novum z Katovíc.

čítaj viac
thumb

Správne zvolené proporcie

Najskôr sa rozhodnite, akú veľkosť bude mať povrch, ktorý chcete vydláždiť a akej maximálnej záťaži bude vystavovaný. Od týchto podmienok budú závisieť rozmery a hrúbka materiálu, ktorým dané miesto vydláždite.

čítaj viac
thumb

Nie je farba ako farba

Charakteristickou vlastnosťou výrobkov z minerálnych surovín je ich farebná jedinečnosť. Každý výrobca má samozrejme stálu ponuku farieb, ale treba si uvedomiť, že v rámci jednej farby sa môžu objavovať malé rozdiely v odtieňoch.

čítaj viac
thumb

Ako postaviť krásne schody

Dobre navrhnutá a postavená terasa by mala tvoriť harmonický prechod medzi domom a záhradou. Takáto terasa sa v žiadnom prípade nezaobíde bez terasových schodov dokonale zodpovedajúcim charakteru daného miesta – napríklad schodov z ušľachtilej dlažobnej kocky.

čítaj viac
thumb

Nebetónujme terasy

Dláždenie terás mrazuvzdornými dlaždicami je tradícia pretrvávajúca z čias, kedy šlo o takmer jediný dostupný výrobok. Táto situácia sa však v posledných rokoch zmenila k lepšiemu.

čítaj viac
thumb

Ošetrovanie a údržba

Údržba povrchu z dlažobných kociek spočíva v ich pravidelnom zametaní, občasnom omývaní vodou, odstraňovaní nečistôt, a v prípadnom doplňovaní škár. Povrch z betónových kociek nevyžaduje žiadne špeciálne údržbové činnosti. Pri pravidelnom generálnom upratovaní Vám čistenie dlažobných kociek výrazne uľahčia špeciálne zariadenia, ktoré sú na túto prácu určené.

čítaj viac