ALS – systém ochrany povrchov

Dlažobná kocka Libet Decco ošetrená unikátnym systémom ochrany povrchov ALS

Spevnené povrchy okolo domu vyžadujú rovnako ako záhrada, do ktorej sú zakomponované, starostlivosť, vďaka ktorej ostávajú svieže a elegantné.

Vonkajšie cestičky a terasy sú na tom podobne ako podlahy vo vnútri domu – občas ich jednoducho musíme umyť. To, v akej miere je daný povrch náchylný na trvalé znečistenie, závisí od jeho nasiakavosti. V záujme zníženia nasiakavosti dlažobných kociek, a teda toho, aby sa ľahšie udržiavali, sa používajú rôzne druhy povrchovej impregnácie. Táto metóda je účinná, ale postupom času sa impregnácia vymýva. Preto je občas potrebné povrch znova naimpregnovať.

ALS čiže Anti Liquid System, ktorý používame pri ušľachtilých dlažobných kockách Libet Decco, je moderná technológia,   pomocou ktorej sú už počas výroby kocky utesňované z vnútra.. ALS štvornásobne znižuje nasiakavosť povrchu a chráni ho pred škodlivými vonkajšími činiteľmi. Redukuje prenikanie tekutín, čím obmedzuje tvorbu škvŕn, výkvetov a zelenkastých plôch. Povrch chránený systémom ALS sa preto ľahšie udržiava v čistote, zachováva si pôvodnú farbu a dlhý čas vyzerá ako nový.