Toscania koleso

S klímou

Tvar kolesa vytvorený z platní Toscania sa vynikajúco vpíše do štvorcového tvaru terasy dodajúc celku výnimočný charakter vytvárajúc originálny, ozdobný, ale aj funkčný detail. Povrchová úprava platní nadväzujúca na prírodný pieskovec výborne ladí s identickou líniou platní Toscania. Okrem terás sa prvky kolesa dobre osvedčujú ako zvýraznenie špecifických miest v záhrade, napr. miesta na grilovanie, kde prebiehajú spoločné stretnutia.


farby


tvary

i_toscania_kolo2_s


deklarované parametre

prvkyprumer kruhu /
rozmery kruhu
a rohových dlaždic (cm)
tlouštka
(cm)
ks / paletam² / paletahmotnost
palety (kg)
ks / vrstvapocet
vrstev
dostupné barvy
kruh / dlaždice balené na jedné palete
1, 2, 32673–42, 8, 125,6524221siena
ohové dlaždice / dlaždice balené na jedné palete
4, 5, 6, 7315 x 3153–44 z každého
prvku
4,3407161siena

ostatný

Odolnosť proti poveternostným podmienkam

Vhodná technológia výroby , materiály vysokej kvality a dodatočná ochrana spôsobujú, že výrobky sú odolné voči extrémnym poveternostným vplyvom.

Zásada 30/70

Pri celkovom vyúčtovaní len 30% investičných nákladov je hodnota povrchového materiálu. Rozdiel medzi výrobkami Premium a Štandard v celkovom rozpočte skutočne nie je veľký.

Systém kociek

Kolekcia niekoľkých prvkov rôznych veľkostí a/alebo tvarov predávaná v zmiešanej zostave.

Potreba ukladania v súlade so zásadou 3 paliet

Zásada týkajúca sa hlavne dlažieb zo skupiny Colormix – miešanie kociek z 3 paliet zaručuje najlepší vizuálny efekt, umožňuje predísť farebným škvrnám.

Výrobok farbený v hmote

Kocky farbené nielen vo vrchnej vrstve, ale v celom objeme, vďaka čomu je možné exponovať všetky boky nestrácajúc pri tom na estetických vlastnostiach. Ideálne sa hodí napr. na stavanie múrikov.

Nutná impregnácia

Impregnácia chráni povrch proti špine a stálym škvrnám. Zvlášť sa odporúča na platne wet-cast z línie Libet Impressio.

Potreba zachovania odstupov medzi platňami

Pri ukladaní platní wet-cast je potrebné zachovať medzi nimi vhodné odstupy (7-15 mm). Neuplatnenie tejto zásady môže spôsobiť počas používania odprasknutia, vyštiepenia a prasknutia.

Wet-cast

Špeciálna technológia výroby umožnila získať prírodné farby a povrchové štruktúry zobrazujúce pravé skaly. Štylistika terasových platní nadväzuje na stredomorskú architektúru.