Toscania platne

Južné inšpirácie

Zrak priťahujúca povrchová úprava platní Toscania navádza na myšlienku prírodného pieskovca šíriac vôkol nehnuteľnosti komornú stredomorskú klímu. Veľké, dobre sa skladajúce obdĺžniky tvoria symetrické, geometrické vzory vynikajúco sa prezentujúce na rozľahlých terasách, dodajúc okoliu rustikálny charakter. Platne Toscania sa výborne osvedčujú taktiež na schodoch, či záhradných cestičkách. Zaujímavý farebný melír dodáva celej kompozícii výnimočné estetické prednosti.


farby


tvary

i_toscaniaprostokat_s


deklarované parametre

prvky
hrúbka [cm] ks / paletam² / paletahmotnosť palety
[kg]
ks / vrstva počet vrstiev dostupné farby
1
2
3
3-4po 8 z
prvkov
4,86456241grigio
siena
Platne balené samostatne*
1*
2*
3*
3-442
21
24
5.67
4.25
5.67
529
401
529
42
21
21
1grigio
siena

*Výrobok na objednávku


ostatný

Odolnosť proti poveternostným podmienkam

Vhodná technológia výroby , materiály vysokej kvality a dodatočná ochrana spôsobujú, že výrobky sú odolné voči extrémnym poveternostným vplyvom.

Zásada 30/70

Pri celkovom vyúčtovaní len 30% investičných nákladov je hodnota povrchového materiálu. Rozdiel medzi výrobkami Premium a Štandard v celkovom rozpočte skutočne nie je veľký.

Systém kociek

Kolekcia niekoľkých prvkov rôznych veľkostí a/alebo tvarov predávaná v zmiešanej zostave.

Potreba ukladania v súlade so zásadou 3 paliet

Zásada týkajúca sa hlavne dlažieb zo skupiny Colormix – miešanie kociek z 3 paliet zaručuje najlepší vizuálny efekt, umožňuje predísť farebným škvrnám.

Výrobok farbený v hmote

Kocky farbené nielen vo vrchnej vrstve, ale v celom objeme, vďaka čomu je možné exponovať všetky boky nestrácajúc pri tom na estetických vlastnostiach. Ideálne sa hodí napr. na stavanie múrikov.

Nutná impregnácia

Impregnácia chráni povrch proti špine a stálym škvrnám. Zvlášť sa odporúča na platne wet-cast z línie Libet Impressio.

Potreba zachovania odstupov medzi platňami

Pri ukladaní platní wet-cast je potrebné zachovať medzi nimi vhodné odstupy (7-15 mm). Neuplatnenie tejto zásady môže spôsobiť počas používania odprasknutia, vyštiepenia a prasknutia.

Wet-cast

Špeciálna technológia výroby umožnila získať prírodné farby a povrchové štruktúry zobrazujúce pravé skaly. Štylistika terasových platní nadväzuje na stredomorskú architektúru.