Trawertyn

Štíhla línia

Trawertyn vynikajúco zapadá do klímy moderného vzoru a minimalizmu. Jemný, nepravidelný, pórovitý povrch prirodzene odráža skutočný kameň travertín, vyzdvihujúc estetické prednosti exteriéru nehnuteľnosti. Nezameniteľný rozmer a tvar štíhleho obdĺžnika ideálne zapadajú do moderných aranžácií. Trawertyn vďaka svojim rozmerom dobre ladí s platňami zo systému Maxima, ale rovnako pekne sa prezentuje aj samostatne. Zaujímavým dizajnérskym riešením môže byť nepravidelné rozloženie prvkov v strede rovno zostrihaného trávnika.


farby


tvary

i_traweryn_s


deklarované parametre

hrúbka [cm]m² / paletahmotnosť palety
[kg]
ks / vrstvapočet vrstievdostupné farby
4-56,72800212bianco
beige
grigio

ostatný

Odolnosť proti poveternostným podmienkam

Vhodná technológia výroby , materiály vysokej kvality a dodatočná ochrana spôsobujú, že výrobky sú odolné voči extrémnym poveternostným vplyvom.

Zásada 30/70

Pri celkovom vyúčtovaní len 30% investičných nákladov je hodnota povrchového materiálu. Rozdiel medzi výrobkami Premium a Štandard v celkovom rozpočte skutočne nie je veľký.

Potreba ukladania v súlade so zásadou 3 paliet

Zásada týkajúca sa hlavne dlažieb zo skupiny Colormix – miešanie kociek z 3 paliet zaručuje najlepší vizuálny efekt, umožňuje predísť farebným škvrnám.

Colormix

Neopakovateľné povrchy, meniace sa fascinujúcim farebným melírom.

Výrobok farbený v hmote

Kocky farbené nielen vo vrchnej vrstve, ale v celom objeme, vďaka čomu je možné exponovať všetky boky nestrácajúc pri tom na estetických vlastnostiach. Ideálne sa hodí napr. na stavanie múrikov.

Nutná impregnácia

Impregnácia chráni povrch proti špine a stálym škvrnám. Zvlášť sa odporúča na platne wet-cast z línie Libet Impressio.

Potreba zachovania odstupov medzi platňami

Pri ukladaní platní wet-cast je potrebné zachovať medzi nimi vhodné odstupy (7-15 mm). Neuplatnenie tejto zásady môže spôsobiť počas používania odprasknutia, vyštiepenia a prasknutia.

Wet-cast

Špeciálna technológia výroby umožnila získať prírodné farby a povrchové štruktúry zobrazujúce pravé skaly. Štylistika terasových platní nadväzuje na stredomorskú architektúru.