Venetia platne

Stredomorská klíma

Terasové platne Venetia svojou povrchovou úpravou nadväzujú na prírodnú vápencovú skalu. Pastelová farba zosvetľuje prostredie pridávajúc mu elegantný, exkluzívny a náladový charakter, naproti tomu moderné, obdĺžnikové tvary spôsobujú, že platne Venetia sa dobre osvedčujú tak v klasickom štýle, ako aj v minimalistickej kompozícii.


farby


tvary

i_venetia_prostokat_s


deklarované parametre

prvkyhrúbka [cm]ks /
paleta
m² / paletahmotnosť
palety [kg]
ks / vrstvapočet vrstievpočet vrstiev
1
2
3
3–4po 8 z prvkov4,86456241verno
Platne balené samostatne*
1*
2*
3*
3–442
21
21
5,67
4,25
5,67
529
401
529
42
21
21
1verno

ostatný

Odolnosť proti poveternostným podmienkam

Vhodná technológia výroby , materiály vysokej kvality a dodatočná ochrana spôsobujú, že výrobky sú odolné voči extrémnym poveternostným vplyvom.

Zásada 30/70

Pri celkovom vyúčtovaní len 30% investičných nákladov je hodnota povrchového materiálu. Rozdiel medzi výrobkami Premium a Štandard v celkovom rozpočte skutočne nie je veľký.

Systém kociek

Kolekcia niekoľkých prvkov rôznych veľkostí a/alebo tvarov predávaná v zmiešanej zostave.

Potreba ukladania v súlade so zásadou 3 paliet

Zásada týkajúca sa hlavne dlažieb zo skupiny Colormix – miešanie kociek z 3 paliet zaručuje najlepší vizuálny efekt, umožňuje predísť farebným škvrnám.

Colormix

Neopakovateľné povrchy, meniace sa fascinujúcim farebným melírom.

Výrobok farbený v hmote

Kocky farbené nielen vo vrchnej vrstve, ale v celom objeme, vďaka čomu je možné exponovať všetky boky nestrácajúc pri tom na estetických vlastnostiach. Ideálne sa hodí napr. na stavanie múrikov.

Nutná impregnácia

Impregnácia chráni povrch proti špine a stálym škvrnám. Zvlášť sa odporúča na platne wet-cast z línie Libet Impressio.

Potreba zachovania odstupov medzi platňami

Pri ukladaní platní wet-cast je potrebné zachovať medzi nimi vhodné odstupy (7-15 mm). Neuplatnenie tejto zásady môže spôsobiť počas používania odprasknutia, vyštiepenia a prasknutia.

Wet-cast

Špeciálna technológia výroby umožnila získať prírodné farby a povrchové štruktúry zobrazujúce pravé skaly. Štylistika terasových platní nadväzuje na stredomorskú architektúru.