fbpx

Architektonický betón

Novú kolekciu v ponuke firmy Libet predstavujú veľkoformátové prvky z architektonického betónu. Tieto prvky sa vyrábajú ručnou technikou odlievania.

Betónové kocky, dosky a ďalšie prvky z kolekcie Libet STAMPO môžu byť využívané ako lavičky, sedadielka, terasové dlaždice, chodníkové dlaždice či dekoračné prvky. Ich tvar a úloha závisí od návrhárovej invencie. Môžu mať podobu ľubovoľného kvádra, ktorého strany nepresiahnu dĺžku 2 m. Od objednávateľa závisí aj to, akým spôsobom budú riešené hrany (či budú skosené, zaoblené alebo ostré). V závislosti od spôsobu použitia môžu byť výrobky armované alebo nearmované.

Výrobky z kolekcie Libet STAMPO sa nepredávajú hromadne a technológia ich výroby sa zásadne líši od technológie, ktorou sa vyrábajú dlažobné kocky. Odlievacie formy vznikajú podľa investorovho návrhu. Výrobky sa odlievajú z tekutého architektonického betónu v sériách, ktoré sú limitované počtom objednaných kusov. Všetky prvky vznikajú na základe objednávky, ktorá musí obsahovať kótovaný nákres, požadovaný počet kusov a požadovaný termín realizácie. Samotnej výrobe predchádza vytvorenie prototypu a predbežná kalkulácia nákladov. Základné prvky kolekcie je možné zakúpiť na autorizovaných predajných miestach.

Ručne odlievaná doska z architektonického betónu s rozmermi 120 × 40 × 10 cm môže skvele dopĺňať objekt postavený v modernom štýle. Vhodne sa kombinuje aj s ďalšími výrobkami firmy Libet, ako napríklad s dlaždicami Monza a Maxima alebo dlažobnými kockami Quadro. Osvedčuje sa aj na štrkovom podklade alebo na trávniku.

Ďalším prvkom kolekcie Libet STAMPO je kocka s rozmermi 50 × 50 × 50 cm. Môže byť využitá ako stolík, obmedzovač vjazdu alebo dekoratívny prvok.

Libet - Producent Kostki Brukowej